Najczęściej czytane

Branżowe artykuły poradnikowe, Porady nie tylko dla piekarzy, cukierników

Porady

dieta bezglutenowa

Osoby z nadwrażliwością na gluten czy też takie, które ze względu na celiakię nie mogą absolutnie przyjmować w żywności tego białka roślinnego, szukają alternatywnych produktów spożywczych. Takich, które glutenu są właśnie pozbawione. Optymalny wybór zapewnić może dobrze wyposażony sklep bezglutenowy – także internetowy, który może oferować znacznie więcej wyrobów niż sklepy stacjonarne.

Porady

praliny czekoladowe

Każdy lubi słodycze, nawet jeśli głośno się do tego nie przyznaje. Bywają takie chwile, kiedy mamy ogromną ochotę sięgnąć po coś słodkiego. To naturalna reakcja organizmu – w końcu dobrej jakości słodycze z czekoladą powodują natychmiastową poprawę nastroju. Jeśli chcesz mieć w domowej spiżarni coś naprawdę pysznego i wartościowego lub szukasz inspiracji prezentowej, to koniecznie zainteresuj się pralinkami czekoladowymi. Te słodycze uchodzą za majstersztyk sztuki cukierniczej, o czym więcej piszemy w naszym artykule.

Porady

opakowania

Każdy punkt gastronomiczny, który oferuje sprzedaż dań na wynos i z dowozem powinien zaopatrywać się w odpowiednie opakowania dla gastronomii. Pozwalają one na szybkie i bezpiecznie transportowanie zamówionych dań. Ale które opakowania są najlepsze?

Porady

muffinki - pieczenie

Masz ochotę na coś słodkiego i przepis na babeczki idealne? Potrzebujesz jeszcze solidnej formy, w której wykonasz ten pyszny deser. Do wyboru są różne rodzaje foremek – niektóre wykonane z silikonu, inne z blachy. A może jednorazowe kokilki? Jest kilka opcji wartych rozważenia. Prezentujemy je poniżej, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji!

Porady

dzielenie ciasta

Choć wydawać by się mogło, że takie urządzenia, jak dzielarka do ciasta są domeną wyłącznie piekarni, w których codziennie przewalają się tony różnego rodzaju ciast, to w rzeczywistości używane są one dziś także w wielu innych miejscach – wszędzie tam, gdzie zależy nam na idealnym produkcie finalnym. Skoro gastronomiczna dzielarka do ciasta cieszy się rosnącą popularnością w coraz większej liczbie branż, wypada zastanowić się, co stoi za jej fenomenem. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tym sprytnym urządzeniom.

Porady

Szkolenia - zarządzanie produkcja

Przemysł i produkcja odpowiadają za znaczną część PKB, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To sektor, który mierzy się z wieloma wyzwaniami, szczególnie w zakresie automatyzacji, cyfryzacji, optymalizacji i nowoczesnego zarządzania. Dlatego szkolenia dla kierowników produkcji są bardzo potrzebne. Sprawdź, jakie szkolenia warto rozważyć?

Porady

Porcelana porcelanie nierówna. Jeśli planujesz kupno nowej zastawy stołowej, podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że kupujesz trwały zestaw, który posłuży Tobie i Twojej rodzinie przez wiele lat.

Porady

reklamówka na rolce

Reklamówka jednorazowa, czyli zrywka, to uniwersalne opakowanie z trwałej folii HDPE. Jakie ma właściwości i kiedy warto ją stosować?

Porady

Pieczywem nazywamy wyroby, których głównym składnikiem jest mąka, w połączeniu z wodą, solą i różnymi dodatkami. Pieczywo to jest z głównych produktów codziennej diety. Inne półprodukty używane przy produkcji pieczywa to mleko, cukier oraz środki spulchniające jak drożdże, zakwas, proszek do pieczenia).  Poniżej przedstawiamy podział pieczywa na rodzaje.

Porady

Mąka jest mieszaniną związków organicznych i nieorganicznych. Jej skład jest zróżnicowany i zależy od jakości ziarna i wyciągu. Mąki będące w sprzedaży podzielone są na typy. Każdy typ mąki  związany z wyciągiem i informuje nas o zawartości soli mineralnych, które zawarte są w 100g mąki.

Porady

Transport pieczywa: przepisy, samochód, jak przewozić

Warunki transportu produktów żywnościowych a m.in. pieczywa muszą być takie, aby nie zmieniła się jakość artykułów. Zasada ta wyrażona jest w art. 9 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r.o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 187 poz. 1577 z zm.), który przewiduje, iż „artykuły rolno-spożywcze należy składować i transportować w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej”. W ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. 2006 r. Nr 171 poz. 1225 ) przewidziano w art. 59, iż podmioty działające na rynku spożywczym są obowiązane przestrzegać w zakładach wymagań higienicznych określonych w rozporządzeniu nr 852/2004.

Porady

Na pytanie: "Czy warto kupić chleb za zakwasie", odpowiedź może być tylko jedna - oczywiście że tak. Chleb wyprodukowany tym sposobem, to nie tylko uczta dla podniebienia lecz także wymierne korzyści zdrowotne. Kto miał okazje spróbować prawdziwego chleba na zakwasie zapewne zapamiętał niepowtarzalny smak i aromatyczną skórkę. Taka pajda maźnięta masełkiem ze szczyptą soli to czysta rozkosz.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie