Wiadomości

Święto Chleba, portal piekarnie, Ogólnopolskie Święto Chleba, portal piekarniczy w RadomiuXI Święto Chleba w Radomiu
6 września 2009r w Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się XI Święto Chleba w Radomiu. Będzie to również I święto ogólnopolskie. Organizatorami tegorocznej imprezy są: Cech Piekarzy w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej oraz Urząd Miasta w Radomiu.

O wyjątkowości tegorocznej imprezy świadczy fakt, że po raz pierwszy -Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP -pomysłodawca Świąt Chleba w Polsce, postanowiło zorganizować obchody ogólnopolskie i ten niewątpliwy zaszczyt przypadł właśnie naszemu miastu. Przyjmujemy wyróżnienie i traktujemy je jako dowód zaufania. Jest to również docenienie naszej wieloletniej pracy na rzecz branży piekarskiej. Poprzez organizację świąt, poprzez zabawę i kulturę udało się zainteresować ogół społeczeństwa problematyką "chleba powszedniego".

Od dłuższego czasu w branży dużo mówi się o potrzebie zorganizowania, ogólnopolskiej reklamy chleba. Dobrym tego początkiem może stać się organizacja ogólnopolskiego święta. Pierwsza piekarska wystawa zorganizowana w 1999r., przez radomskich piekarzy, zgromadziła ok. 500 osób, a w zeszłym roku na jubileuszowym X Święcie Chleba gościliśmy już kilkadziesiąt tys. zwiedzających. Stało się to dzięki pracy wielu ludzi i instytucji; oprócz wymienionych, należy też wspomnieć o Izbie Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej oraz o Izbie Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu. Od samego początku z wielką troską podchodziliśmy do propagowania piekarstwa rzemieślniczego, jednocześnie promując zdrowy sposób odżywiania się. Chleb był, jest i będzie głównym składnikiem naszej diety. Ale nic nie dzieje się samo, żeby tak pozostało musimy się trochę napracować.W tym roku ze względu na szczególny charakter Święta Chleba w Radomiu, chcielibyśmy zaprosić organizatorów z innych miast do wspólnego świętowania pod intrygującym hasłem (wymyślonym przez Henryka Piesiewicza) "chcesz być mądry -jedz chleb".

 

XI Święto Chleba w Radomiu

I Ogólnopolskie

6 września 2009

Program artystyczny

Termin: 6 września (niedziela)

Miejsce: Muzeum Wsi Radomskiej teren między wiatrakami - duża scena

Prezentacja pieczywa na stoiskach miast organizatorów Świąt Chleba

11.00- Msza Święta w intencji rolników i piekarzy (w kościółku na terenie muzeum)

Czas trwania imprezy: 12.30-20.15

12.30 - 13.30 Powitanie gości, przedstawienie organizatorów, patronów i sponsorów imprezy, rozstrzygnięcie konkursu na "Tradycyjny wieniec dożynkowy"

13.30 - 14.45 Koncert zespołu "Hortyna"

14.45 - 15.15 Pasowanie na ucznia

15.15 - 16.30 Zespół Tańca Ludowego "Warszawa" AWF

16.30 - 17.00 Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu pieczywa Dobry Chleb

17.00 - 18.30 Występ zespołu muzyczno-wokalnego "LAWA" z X L.O.

18.30 - 20.00 Koncert gwiazdy wieczoru Moniki Brodki

20.00 - 20.15 Pożegnanie gości

 

Program piekarzy: Wystawa miast-organizatorów Świąt Chleba w Polsce, ogólnopolski konkurs pieczywa, pokazy kunsztu piekarskiego w "piekarni polowej", pasowanie na ucznia I klasy Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, konkursy dla publiczności oraz szachy ogrodowe, pedagog dzieci, akcja charytatywna XLO i Hospicjum o.Pio.

 

Program MWR: pokazy młocki cepami i młockarnią, prezentacja pracy zabytkowych maszyn rolniczych, pokazy wypieku podpłomyków, ubijania masła, wyciskania sera, występy kapel ludowych i kataryniarzy, a dla najmłodszych - Certyfikat pradziadka, zabawa polegająca na zdobywaniu umiejętności niezbędnych dawniej w życiu codziennym.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie

Pizza na własną rękę?, Jaki ser?, Przepis, przygotowanie, pieczenie

Przepisy, Receptury

portal piekarniczy

Jak powstała pizza? Chociaż pizza towarzyszy nam od wieków, to jednak nie wiadomo skąd dokładnie pochodzi i kiedy powstała. Pierwsze jej fo...

Porady

Najczęściej czytane

Piekarnie, Cukiernie, Lodziarnie, zaopatrzenie piekarni, piece piekarnicze, wyposażenie piekarni, katalog firm, piekarnictwo,sklep Piekarnie, Cukiernie, Lodziarnie, zaopatrzenie piekarni, piece piekarnicze, wyposażenie piekarni, katalog firm, piekarnictwo,sklep