Wiadomości

Chleb jest jednym z podstawowych produktów naszego żywienia. Przestrzegając zasad zbilansowanej diety powinniśmy spożywać pełnoziarniste pieczywo każdego dnia. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Wysoka jakość chleba to kombinacja wielu czynników: smaku, trwałości oraz sposobu wyrobu. Umiejętnie łącząc powyższe składniki powstał chleb Haverland, którego koniecznie trzeba spróbować.

Receptura Haverlantha

Stworzona w 1570 roku przez  Jörgena Haverlantha piekarnia jest po dziś dzień jedną z najstarszych, rodzinnych piekarni w Westfalii.  Właśnie dlatego receptura chleba to połączenie tradycji wypieku i składu oraz nowoczesnej formy wytwarzania. W Polsce dystrybutorem pieczywa jest firma Dan Cake Polonia. Lata praktyki oraz przekazywana z pokolenia na pokolenie odpowiednia kompozycja ziaren i mąki odpowiadają za unikalny smak  pieczywa.

Sposób wypieku, a wartości odżywcze

Rodzinna marka i tradycyjna receptura chleba zobowiązuje producenta do wybierania składników tylko ze sprawdzonych źródeł. Firma od lat pozyskuje je od rodzimych, westfalskich rolników. To właśnie dzięki nim chleby Haverland posiadają w swoim składzie ponad 60% ziaren zbóż, a tym samym unikalna kombinacja 4 różnych typów ziaren – żyta, owsa, pszenicy i orkiszu. Co więcej, nowoczesna forma pakowania w postaci puszki lub hermetycznego ofoliowania  pozwala zachować smak chleba i jego wartości odżywcze na dłużej.

Wybierz jakość

Nasza dieta powinna składać się ze zróżnicowanych produktów, w tym chleba wypiekanego z pełnych ziaren. Dietetycy szczególną uwagę zwracają na chleby żytnie i Pumpernikle. Dlaczego skład chleba jest tak ważny? To właśnie od niego zależy, jakich wartości mineralnych dostarczymy naszemu organizmowi. Jeśli jesteśmy na diecie lub prowadzimy aktywny tryb życia – zwracajmy uwagę na skład!

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie

Chleb z otrębami - Zdrowe nie znaczy nudne

Przepisy, Receptury

portal piekarniczy

Zapach chleba, który wypełnia dom podczas jego pieczenia przywołuje najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Miło jest rozpocząć dzień kromką jeszcze ciepłego, św...

Porady

Najczęściej czytane

Piekarnie, Cukiernie, Lodziarnie, zaopatrzenie piekarni, piece piekarnicze, wyposażenie piekarni, katalog firm, piekarnictwo,sklep Piekarnie, Cukiernie, Lodziarnie, zaopatrzenie piekarni, piece piekarnicze, wyposażenie piekarni, katalog firm, piekarnictwo,sklep