Najczęściej czytane

Technologie

Węże pneumatyczne i przewody mają szerokie zastosowanie w wielu branżach, jak np. w piekarniach. Są to bardzo praktyczne sprzęty, które przydadzą się w każdym miejscu, zarówno w mniejszych jak i większych zakładach piekarniczych. Wśród węży pneumatycznych można znaleźć zarówno węże teflonowe, jak i pistolety do przedmuchiwania. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób używać tych urządzeń.

  • Co to są węże teflonowe?
  • Jak działają pistolety do przedmuchu?

Co to są węże teflonowe?

Przewody pneumatyczne mają zwykle kształt rurki. Potocznie nazywa się tak między innymi węże teflonowe. Mają one szerokie zastosowanie. Węże ptfe są zwykle wykonane z różnego rodzaju materiałów, które cechuje albo większa elastyczność, albo sztywność. Dlatego też przewód ptfe jest stosowany zarówno w przemyśle spożywczym - w piekarniach, jak i w farmaceutycznym. Przewody teflonowe to popularne rozwiązanie także w produkcji samochodów i części do nich. Oprócz tego znajdują swoje zastosowanie w stoczniach, w przemyśle chemicznym, a także przy produkcji farmaceutyków.

Wąż ptfe ma dosyć szerokie zastosowanie, ponieważ może służyć do transportu sprężonego powietrza. Przewód teflonowy dobrze sobie też radzi z przesyłaniem gazu, wody oraz pary wodnej, olejów, a także paliw, półproduktów i produktów chemicznych i innych substancji chemicznych. Węże teflonowe mogą znaleźć zastosowanie w dostarczeniu sprężonego powietrza do zaworów oraz narzędzi. Jest też często używany do przesyłania powietrza do siłowników.

Przewody PTFE

Wybierając wąż ptfe należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału i jego elastyczność oraz dostosować ją odpowiednio do używanych substancji. Rurki i węże są wykonywane z różnych materiałów, niektóre są specjalnie wzmacniane, mają także różne wielkości. Źle dobrany przewód teflonowy może najzwyczajniej nie pasować do danego zastosowania, jeśli jego parametry nie zostaną uwzględnione przy wyborze. Kupując wąż teflonowy trzeba znać jego rozmiar. Tutaj niezbędne będą wymagania dotyczące użycia oraz rodzaju materiału, które będą transportowane przez przewody.

Wybór niewłaściwego przepływu może mieć negatywne skutki. Jednym z nich są straty ciśnienia, a także zmiana prędkości płynu, oraz skrócenie przydatności materiału. Zbyt duża średnica sprawia, że waga, wielkość, a także późniejsze koszty produkcji będą większe niż pierwotnie zakładano.Na opakowaniu należy również sprawdzić informację, o tym jakie jest maksymalne ciśnienie, pod którym przewód teflonowy może pracować.

 

Pistolety sprężonego powietrza

Jak działają pistolety do przedmuchu?

Pistolet do przedmuchiwania ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach produkcji, także piekarniczej. Przede wszystkim używa się go do oczyszczania trudno dostępnych zakamarków, miejsc, w których gromadzi się brud, lub takich, które są ukryte, albo mają specyficzny kształt. Sprężone powietrze, które ma w sobie pistolet powietrzny może także być używane do osuszania powierzchni. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza przy naprawach, a także przy czyszczeniu sprzętów w piekarni. Pistolet do przedmuchu pozwala także pozbyć się również brudu z filtrów samochodowych. Ten sprzęt jest z powodzeniem stosowany w wielu różnych branżach. Pistolet do czyszczenia sprężonym powietrzem jest na tyle uniwersalnym sprzętem, że można nim usuwać także kurz, smary, brud i inne zanieczyszczenia. Taki pistolet do przedmuchiwania znajdzie wiele zastosowania przede wszystkim w warsztatach, piekarniach oraz zakładach produkcyjnych.

 

Najlepsze pistolety powietrzne

Pistolet do przedmuchiwania składa się z rurki, która aplikuje sprężone powietrze na przedmiot. Pistolet na sprężone powietrze może mieć zmienne ciśnienie, dzięki czemu można regulować moc w zależności od potrzeb lub trudności z usuwaniem zabrudzeń.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie