Najczęściej czytane

Porady

Szkolenia - zarządzanie produkcja

Przemysł i produkcja odpowiadają za znaczną część PKB, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To sektor, który mierzy się z wieloma wyzwaniami, szczególnie w zakresie automatyzacji, cyfryzacji, optymalizacji i nowoczesnego zarządzania. Dlatego szkolenia dla kierowników produkcji są bardzo potrzebne. Sprawdź, jakie szkolenia warto rozważyć?

 

Skuteczne szkolenia – produkcja idąca z duchem czasu

Współcześnie sektor produkcyjny wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze 20 lat temu. Coraz bardziej zauważalne są zaawansowane procesy związane z automatyzacją i cyfryzacją. Tzw. przemysł 4.0. wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii i systemów. Aby nie pozostać w tyle, przedsiębiorstwa produkcyjne muszą się rozwijać i podążać z duchem czasu. Pomagają w tym odpowiednie szkolenia zarządzanie produkcją skierowane do kierowników produkcji.

Produkcja zgodna z zasadami przemysłu 4.0. to również zaawansowana ochrona środowiska, optymalizacja procesów, wydajne zarządzanie i wiele innych zagadnień, które do niedawna odgrywały znacznie mniejsze role. Szkolenia dla produkcji wspomagają nowoczesną transformację, pozwalając firmom na zwiększanie zysków, pozyskiwanie nowych klientów oraz ekspansję na rynki zagraniczne.

Szkolenia zarządzanie produkcją – w co warto zainwestować?

Szkolenia zarządzanie produkcją, szkolenia dla kierowników produkcji to bardzo szeroki zakres tematów z pogranicza różnych dziedzin. Wśród nich znajdują się kursy dla kierowników produkcji, inżynierów, pracowników technicznych, brygadzistów i liderów itp. Pełną listę szkoleń dla produkcji znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/zarzadzanie-produkcją, gdzie prowadzona jest baza szkoleń dla produkcji, przemysłu, kierowników produkcji itp. Na jakie szkolenia dla produkcji warto zwrócić szczególną uwagę?

  • Lean Manufacturing to tzw. szczupła produkcja. Jest to zespół zasad i praktyk dążących do stałego podnoszenia jakości przy jednoczesnej minimalizacji kosztów i redukcji niepotrzebnych procesów.
  • Systemy Six Sigma, Kaizen i inne metody zarządzania jakością to programy nakierowane przede wszystkim na doskonalenie stosowanych procesów, niezwykle pomocne w usprawnianiu procesów zarządzania.
  • TPM – utrzymanie ruchu. To szkolenia dla produkcji nakierowane na przygotowanie do pracy specjalistów odpowiadających za utrzymanie ciągłości pracy w zakładzie.
  • Ochrona środowiska – w tym BDO oraz szkolenia dla produkcji dotyczące gospodarki odpadami czy opakowań. Tego typu szkolenia pomagają firmom przystosować się do nowych wymogów w zakresie minimalizowania wpływu ich działań na środowisko.

To oczywiście nie wszystkie dostępne szkolenia dla firm produkcyjnych. Produkcja może być udoskonalana na wiele sposobów, a ciągłe dokształcanie pracowników z pewnością pomoże w poprawie wyników biznesowych i dostosowaniu się do aktualnych realiów. Nie zapominaj więc o inwestycji w wiedzę, zwłaszcza że dzisiaj szkolenia dostępne są zarówno w tradycyjnej formule w sali szkoleniowej, jak i w postaci szkolenia online. Znacznie to poprawia dostęp do rozmaitych szkoleń, kursów czy warsztatów edukacyjnych, bez względu na miejsce położenia naszego zakładu produkcyjnego.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie