Najczęściej czytane

Porady

muffinki - pieczenie

Masz ochotę na coś słodkiego i przepis na babeczki idealne? Potrzebujesz jeszcze solidnej formy, w której wykonasz ten pyszny deser. Do wyboru są różne rodzaje foremek – niektóre wykonane z silikonu, inne z blachy. A może jednorazowe kokilki? Jest kilka opcji wartych rozważenia. Prezentujemy je poniżej, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji!

 

Formy do pieczenia muffinek

Warto wiedzieć, że do pieczenia muffinek możemy wybrać przynajmniej trzy różne formy. Różnią się one głównie materiałem, z jakiego są wykonane. Każdy cukiernik może mieć własne preferencje odnośnie do tego, w jakich formach piecze ciastka i ciasta. Warto przetestować każde z nich, aby znaleźć swoje ulubione. Oto, co masz do wyboru!

Metalowe formy i blaszki do muffinek

To popularny wybór wśród osób zajmujących się wypiekami. Metalowe foremki świetnie sprawdzają się w przypadku muffinek, ponieważ ciasto nie przywiera do ich brzegów, czyli przy wyciąganiu zachowuje swój kształt. Jednocześnie forma blaszana ma zdolność do szybkiego i równomiernego nagrzewania się, więc ryzyko powstania zakalca jest naprawdę nikłe. Wreszcie, metalowe foremki są łatwe w czyszczeniu, choć nie należy myć ich w zmywarce, a jedynie ręcznie.

W tej kategorii znajdziesz:

  • pojedyncze blaszki metalowe to muffinek,
  • blachy z wgłębieniami do robienia muffinek.

muffinki - pieczenie

Dodajmy, że w blachach tego typu można z powodzeniem przyrządzać też inne wypieki, nie tylko dania słodkie, ale też słone. Muffiny warzywne, o smaku pizzy czy jajka w chlebowych koszyczkach to tylko niektóre z opcji zasługujących na uwagę.

A może muffiny w silikonowych formach?

Alternatywą dla popularnych blaszek od kilku lat są zyskujące na popularności foremki silikonowe. Na pierwszy rzut oka zachwycają swoją barwną kolorystyką – wprowadzą do każdej kuchni sporą dawkę dobrego humoru i sprawią, że serwowane ciastka będą jeszcze piękniejsze.

Foremki silikonowe także dostępne są w kilku wersjach. Możesz nabyć cały zestaw pojedynczych foremek lub zdecydować się na foremki umieszczane w tacce. Ta druga opcja co prawda zmieści mniej ciastek, lecz zapewni im w piekarniku większą stabilność.

Te formy występują zazwyczaj w okrągłym kształcie, choć niewykluczone, że znajdziesz też inne – serca, buźki czy gwiazdki. Ważne, aby miały stosowne atesty i były wykonane z wyselekcjonowanych materiałów. To wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo konsumentów, ale też estetykę deseru. Wyciąganie gotowych ciastek po upieczeniu nie spowoduje ich uszkodzenia czy ukruszenia.

A może w jednorazowych papilotkach?

Papierowe papilotki mają tę zaletę, że ładnie się prezentują i pomagają w precyzyjnym formowani okrągłych, puszystych ciastek. Jednocześnie, po wyciągnięciu ich z pieca, można od razu serwować, co sprawia, że na tacy lądują nie tylko pachnące, ale też kolorowe desery.

 

muffinki - formy

Zatem wybierając te foremki, masz nie tylko gwarancję idealnego wypieku i doskonałego smaku, ale też estetycznego podania bez większego wysiłku.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie