Najczęściej czytane

Porady

opakowania

Każdy punkt gastronomiczny, który oferuje sprzedaż dań na wynos i z dowozem powinien zaopatrywać się w odpowiednie opakowania dla gastronomii. Pozwalają one na szybkie i bezpiecznie transportowanie zamówionych dań. Ale które opakowania są najlepsze?

 

Jak często zamawia się potrawy na wynos?

Jak często ludzie decydują się skorzystać z usługi zakupu gotowych dań na wynos lub i z dowozem do domu klienta? Czy ta usługa jest w ogóle opłacalna dla restauracji? Jak się okazuje, zamówienia na wynos i z dowozem cieszą się ogromną popularnością i to już od dłuższego czasu. Wiele osób wybiera takie rozwiązanie zwłaszcza w tygodniu, kiedy brakuje czasu na wizytę w ulubionej restauracji i nie ma się po prostu ochoty na gotowanie po ciężkim dniu w pracy. Dzięki zamówieniom na wynos, nawet osoba, która pracuje do późna może pozwolić sobie na smaczny posiłek. Ponadto zamówienia na wynos umożliwiają próbowanie nowych smaków i nowych dań, których się do tej pory nigdy wcześniej nie próbowało lub które są zbyt trudne dla danej osoby do przyrządzenia.

Opakowania jednorazowe dla gastronomii – dlaczego warto z nich korzystać?

Opakowania gastronomiczne to nic innego jak pudełka, torebki czy kartony, które wykorzystuje się do pakowania najróżniejszych gotowych potraw na wynos. Należy zauważyć, że są one jednorazowego użytku i mogą być wykonane z różnych materiałów, między innymi takich jak tworzywo sztuczne, papier, karton czy styropian. Opakowania jednorazowe dla gastronomii umożliwiają dostarczenie zamówionych posiłków w szybki i bezpieczny sposób. Co ważne, takie opakowania sprawiają, że danie jest odpowiednio ciepłe, smaczne i ma właściwą konsystencję.

Jakiego rodzaju opakowania dla gastronomii warto stosować?

Opakowania gastronomiczne sprawdzają się świetnie w wielu różnych miejscach. To niezbędne narzędzia, w każdej restauracji, barze, kawiarni, piekarni, cukierni czy firmie cateringowej. Takie opakowania są bezpieczne i mogą mieć kontakt z żywnością każdego typu. Ponadto zabezpieczają gotową potrawę przed wypadnięciem lub przemieszczeniem.

Ekologiczne opakowania dla gastronomii – czy istnieją rozwiązania przyjazne środowisku

Opakowania do zabezpieczania gotowych dań mają wiele zalet. Wiele spośród nich to ekologiczne opakowania dla gastronomi. „Ekologiczne” oznacza, że dane pudełka wykonano z papieru lub kartonu i nie mają one negatywnego wpływu na przyrodę. Warto zaznaczyć, że opakowania tego rodzaju stanowią znakomitą alternatywę dla pudełek z tworzyw sztucznych. Coraz większa grupa klientów docenia zaangażowanie restauracji i firm cateringowych w ekologię.

Hurtownia opakowań gastronomicznych

Wszelkie opakowania do punktów gastronomicznych najlepiej kupować w takich miejscach jak hurtownia opakowań gastronomicznych. Można tam znaleźć najwyżej jakości i bardzo zróżnicowane produkty – pudełka, menuboxy, lunchboxy, torebki, kartony - w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Pudełka gastronomiczne nie są uniwersalne, przed zakupem warto dobrze się zastanowić, jakie opakowania sprawdzą się najlepiej w przypadku serwowanych w danym miejscu potraw.

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie