Najczęściej czytane

Wiadomości

rynek pieczywa w Rosji, w Polsce, piekarnie, piekarnictwo, portal piekarniczy, wiadomości dla piekarzy, katalog firm branża piekarnicza, ogłoszenia piekarzyRosyjski rynek pieczywa jest bardzo obiecujący - twierdzą specjaliści. Wg raportu Banku Światowego, umocnienie się rubla i wzrost dochodów ludności sprawi, że już w 2011r rynek ten będzie miał 510 mld euro obrotu.

Tendencję wzrostu najlepiej widać na podstawie średniej płacy Rosjan. W 2002r. przeciętne wynagrodzenie wynosiło 160USD, a obecnie jest to 540USD. Taki wzrost umożliwia społeczeństwu rosyjskiemu zwrot w stronę zachodniego stylu życia, co dotyczy także żywności, w tym pieczywa.

Dla producentów oznacza to szansę sprzedaży produktów dających wysokie marże. Branża piekarska notuje wzrost sprzedaży na poziomie 1-2% rocznie. Spożycie pieczywa sięga w Rosji ok. 100kg rocznie na osobę. Jednakże najbardziej popularne w Rosji pieczywo - ciemny chleb - daje tylko 3% marżę. Rosjanie są gotowi zmienić zwyczaje żywieniowe w tej dziedzinie i więcej płacić za nowe na tym rynku rodzaje pieczywa jak np. ciabatta, dlatego też firmy zaczynają odpowiadać na takie zapotrzebowanie. Otwiera się teraz perspektywa dla produkcji pieczywa przynoszącego większe zyski (wyższą marżę).

Rosyjski przemysł piekarski to ok. 1000 firm produkujących 30-50t. pieczywa dziennie i ok. 10000 małych i średnich firm uzupełniających produkcję tych pierwszych. Ponadto w Rosji obserwuje się teraz nowe i nasilające zjawisko rozbudowy działów piekarskich w supermarketach i centrach handlowych.

 

Tematy:

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie