Najczęściej czytane

Wiadomości

muzeum chleba, magia chleba, piekarnie, polskie piekarnie, portal piekarniczy, chleb i jego znaczenie, wystawa chlebaMuzeum w Ostródzie zaprasza na otwarcie i zwiedzanie wystawy „Magia chleba naszego powszedniego”, która została przygotowana we współpracy z Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku.

Chleb i jego znaczenie w naszej kulturze jest ogromne. Jest on naszym codziennym pokarmem, bez niego nie wyobrażamy sobie życia.

Aby go wytworzyć, potrzebny jest wielomiesięczny trud wielu ludzi. W kulturze człowieka pełni on istotną, symboliczną rolę i obecny jest w ludowych obrzędach i zwyczajach oraz w sztuce. 
Na wystawie ukazany został cały proces wytwarzania chleba – od pierwszych prac polowych na wypieku kończąc.

 

Wystawie towarzyszą fotografie przedstawiające wiatraki oraz młyny wodne z terenu Warmii i Mazur. Prezentację uzupełnia również krótki film „Jak powstawał chleb” przygotowany przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą niemal w

całości ze zbiorów olsztyneckiego muzeum.

Otwarcie wystawy odbędzie się 11 października 2012 roku o godz. 18 w sali wystaw czasowych muzeum. Czynna będzie do końca 2012 roku.

 

źródło: ostroda.wm.pl

Tematy:

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie