Najczęściej czytane

Wiadomości

Zdrowy chleb, jeszcze nie całkiem powszedni

Aktywność fizyczna i zrównoważona dieta, to tematy ważne dla coraz większej liczby Polaków. Trend wyraźnie odzwierciedla się w zakupach, których dokonują codziennie nasi rodacy. Naprzeciw coraz częściej wychodzą mu również piekarnie.

Na razie pieczywo dla aktywnych fizycznie to domena dużych miast, ale trend szukania tego co zdrowe zaczyna obejmować cały kraj. Klienci szukają informacji o produktach wysokiej jakości, smacznych, zdrowych i dopasowanych do aktywnego trybu życia.

Aby rozprawić się z mitem niezdrowego pieczywa, piekarze sami zachęcają klientów do sprawdzania składu kupowanych na co dzień produktów. Coraz częściej piekarnie z dumą oferują wyroby wolne od e-składników i legitymujące się bogatym, prozdrowotnym składem. Mimo, iż trend jest wyraźny, świadomy konsument odwiedzając swoją piekarnię, często nie ma jeszcze bardzo szerokiego wyboru.

Warto to zmienić. Ciekawą propozycją dla aktywnych, świadomych klientów jest chleb Sprint – produkt firmy Zeelandia. Charakteryzuje go czysta etykieta produktu gotowego i bogaty skład, w którym znajdziemy mąkę żytnią, słonecznik, siemię lniane, płatki owsiane, kaszę jaglaną oraz dodatek ekstraktu z żeń-szenia. To gwarantuje wysokie walory odżywcze. Sprint jest źródłem wielu witamin i minerałów ważnych w diecie: magnezu, fosforu, manganu, a także witaminy B1, E i kwasu foliowego.

Do spróbowania chleba Sprint może przekonać również wysoka zawartość błonnika pokarmowego, a także przyjemny smak i aromat pochodzący
z naturalnego kwasu żytniego i bogatego składu, a to przecież elementy, na które zwracają uwagę współcześni, wymagający klienci. Zeelendia proponuje nawet wypiek w specjalnych karbowanych foremkach, co pozwala wyróżnić produkt na półkach pełnych bochenków chleba. Specjaliści prognozują poważny wzrost sprzedaży produktów dedykowanych ludziom aktywnym fizycznie. Pytanie czy piekarze wykorzystają ten dochodowy trend?

Szukaj - Baza Firm

Przepisy - Pieczenie