Najczęściej czytane

Wiadomości

47% Polaków nigdy nie sprawdza składu pieczywa, a połowa z nas najbardziej lubi chleb z mąki pszennej – wynika z najnowszych badań TNS Polska  przeprowadzonych na zlecenie Lidl Polska.

Co więcej, tylko co piąty respondent (22%) preferuje chleb ciemny lub razowy. Chcąc zachęcić klientów do wyboru zdrowych produktów, Lidl opracował nowe receptury pieczywa – od teraz wszystkie chleby z asortymentu „Chrupiące z pieca” nie zawierają konserwantów.
Chociaż pieczywo to jeden z najważniejszych produktów w naszym koszyku (52% kupuje je codziennie, a 32% raz na dwa dni), niemal połowa z nas (47%) nigdy nie sprawdza składu pieczywa, a 22% robi to rzadko. Tylko 5% respondentów deklaruje, że zawsze czyta informacje o zawartości składników w wybranym produkcie. Czym zatem kierujemy się przy zakupie pieczywa? Przede wszystkim liczy się nasze pierwsze wrażenie – dla 44% Polaków najważniejsze jest to, żeby chleb czy bułki były ciepłe, chrupiące i ładnie pachniały. Istotny jest także wygląd pieczywa (42%) i jego cena (31%), natomiast skład jest mniej ważny.

Ci, którzy szukają wysokiej jakości chlebów, a dodatkowo w atrakcyjnej cenie, chrupiących, przyciągających wzrok wyglądem i kuszących zapachem, znajdą je w sklepach Lidl, gdzie od teraz, w związku z wprowadzonymi nowymi recepturami, wszystkie chleby dostępne w ofercie „Chrupiące z Pieca” są pozbawione konserwantów.

„Stawiamy mocny nacisk na jakość oferowanych produktów, w tym pieczywa. Dbamy, aby nasze chleby nie tylko ładnie wyglądały i pachniały, ale także miały naturalny skład i były pozbawione konserwantów. Takie właśnie są wyroby z naszej oferty «Chrupiące z Pieca»: chleb typu włoskiego, słonecznikowy, polski, żytni i drwalski. Dodatkowo dołączają do nich dwie nowości – również bez konserwantów – Pieczywo żytnie i chleb Pełne ziarno” – mówi Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Chleb Pełne ziarno (400 g) powstaje na naturalnym zakwasie żytnim, zawiera ponad 30% składników pełnoziarnistych (mąki z pełnego przemiału, łamane ziarna pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia) oraz ponad 20% nasion (słonecznik, siemię lniane, sezam). Natomiast nowe Pieczywo żytnie (100 g) zainteresuje wszystkich tych, którzy poszukują produktów nie tylko zdrowych, ale i smacznych oraz wygodnych w przygotowywaniu posiłków. Użyta w produkcie mąka to w 100% mąka żytnia. Produkt ten jest sprzedawany już przekrojony, dzięki czemu szybko można zrobić smaczną kanapkę czy wykorzystać go jako przekąskę. Stanowi idealne połączenie z twarożkiem z warzywami lub hummusem. Warto podkreślić, iż oba produkty, jak wszystkie chleby z oferty „Chrupiące z Pieca” w sklepach Lidl, nie zawierają konserwantów.

Co jest dla Pana(i) ważne w momencie kiedy kupuje Pan(i) pieczywo?

 

Dane: Raport „Polacy o chlebie” przeprowadzony przez TNS Polska na zlecenie Lidl Polska na reprezentatywnej grupie Polaków n=1017 metodą CAPI (wrzesień 2015)

Oferta chlebów Chrupiących z Pieca – bez konserwantów w sklepach Lidl:

Nowe Pieczywo żytnie – 1,29 zł/100 g

Pieczywo żytnie - Lidl

 

Chleb Pełne Ziarno – 3,99 zł/400 g

 

Chleb Pełne Ziarno - Lidl


Chleb drwalski – 2,99 zł/400 g

 

Chleb drwalski

 

Chleb żytni – 2,49 zł/500 g

 

Chleb żytni Lidl

 

Chleb typu włoskiego – 2,49 zł/500 g

 

Chleb włoski Lidl

 

Chleb słonecznikowy –2,95 zł/500 g

 

Chleb słonecznikowy Lidl

 

Chleb polski – 1,49 zł/500 g

 

Chleb polski Lidl

Tematy:

Szukaj - Baza Firm

Porady

Przepisy - Pieczenie